گرانی گرانی...ما داریم میآییم

دوست عزیزی در مصاحبه ی تلویزیونی خود گفتند که "ما یارانه های سوخت وسایل حمل و نقل رو بر میداریم اما مردم نگران نباشند،این کار رو کاملن اصولی انجام خواهیم داد...ما با قشر زحمتکش و با وجدان رانندگان بین شهری صحبت کردیم که به آنها یک وام یک میلیون تومانی بدهیم و آنها هم بالاغیرتن کرایه ها را زیادی بالا نبرند!!!..."

در همین راستا من وظیفه ی خود میدونم از تمام معتمدین محل و آنهایی که حرف برو دارند خواهش کنم نسبت به جامعه احساس مسئولیت نشان دهندو هرجا دیدند یک کالا مستعد گران شدن است او را نصیحت کنند ویا حتی با دروغ مصلحتی او را گول بزنند.

خود من به شخصه از تک تک اجناس با مرام و داش مشتی قول مردونه گرفتم که گران نشوند! و به بعضی از آنها وعده های سر خرمن نیز دادم

لیست اجناس و اقلامی که روی ما زمین ننداختند و گفتند حتی الامکان سعی میکنند گران نشوند:

جوراب و زیرپوش:  گنده لات تمام اجناسها همین دوتا بودند...ماشالله آخر عرق خور با جنبه!

نخود: بخاطر حس همیاری و مشارکت همه جانبه اش

شورت آستین رکابی: چشم و دلش سیره و خیلی هم تعصبی نیست

پارچ یا همون تنگ: مگه نشنیدین که میگن که پارچ چقدر آقاست. زحمت کش و کاری هم هست

شلوار کردی: خیلی راحت و خودمونی و در عین حال رازنگهدار

سبزی: به جدش قسمش دادم!

پیاز: قرار شد اگه گرون نشه بیاد قاطی میوه ها... گلابی های عزیز که اعتراضی ندارند؟

نفت: قرار شد بیاد سر سفره مردم ولی پرخوری نکنه

وازلین: به دروغ به او گفتیم دولت هشدار داده در صورت گران شدن وازلین، در  رسیدگی به امورات مردم از آب دهان استفاده خواهد کرد!!!

 

پ.ن اقتصادی بسیار مهم:

با یکی از اقتصاددانها هم که صحبت میکردم میگفت پدیده ی گرانی چیز تازه ای نیست و به صورت موقتی برای هر کالایی ممکن است رخ دهد...مثلن در زمان عهد باستان گرز گران شده بود و به همین دلیل فردوسی در اشعارش مدام میگفته گرز گران...که بعد ها دیدیم که ارزان شد و به قیمت واقعی خودش رسید! پس خیلی هم جای نگرانی نیست و هرکالایی که گران شود بالاخره چند قرن بعد ارزان خواهد شد...البته همین اقتصاددان پیشبینی کرد که در آینده ی نزدیک به دلیل افزایش نیاز مردم به گرز، قیمت این کالا دوباره به شدت افزایش خواهد یافت!

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید